ENERGETICKY ÚSPORNÁ OKNA

Údržba plastových oken

Pokud si pořídíte kvalitní PVC OKNA a budete s nimi patřičně zacházet, podle odborníků vám vydrží na celý život. Kromě jejich nesporných izolačních vlastností je nutné také vyzdvihnout lepší ochranu proti hluku.

PVC OKNA (plastová okna od společnosti PVC OKNA s.r.o. s pobočkou v Hranicích) se snadno ovládají a udržují. Stačí je dvakrát za rok umýt od prachu a jiných nečistot obyčejnou vodou s trochou jaru. Nepoužívejte žádné speciální přípravky či krémy s obsahem písku, neboť ty by mohly vaše nová PVC OKNA znehodnotit poškozením barvy. Kvalitní dodavatel vám bude garantovat minimálně 10 let na stálost profilu a barvy.

Po zabudování plastových oken by mělo být vaším prvním krokem odstranění stříkanců omítky a barvy po zednických pracích a odstranění ochranné fólie. Seriózní dodavatel vždy uvádí nejzazší možnou dobu, po kterou můžete ochrannou fólii na profilu nechat, obecně se za tuto dobu považuje max. 3 měsíce. Nečistoty a malta se během montáže mohou dostat také do prostoru kování, což může zapříčinit zhoršenou manipulaci či dokonce nefunkčnost otvírání nebo těsnění. Doporučujeme proto, abyste prostor kování důkladně vyčistili a vysáli od všech nečistot napadaných při montáži.

Do běžné údržby plastového okna by mělo spadat promazání pohyblivých prvků kování alespoň 2x ročně nejlépe silikonovým olejem a pročištění odvodňovacích kanálků rámu plastových oken. V případě, že objevíte na bílých profilech drobné škrábance, odstraníte je vyleštěním běžným jemným tekutým přípravkem. Poškození barevné fólie řešte s dodavatelskou firmou, která disponuje korekčními fixy v barvě dekoru, které případné škrábance zakryjí. Při dodržení těchto zásad, se můžete těšit nad dlouhotrvajícím novým vzhledem a funkcí vašich oken.

Všechny informace o nutné údržbě plastových oken získáte od našeho kvalifikovaného prodejce na pobočce v Hranicích.

Kde nás najdete

Frenštát pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm

location11 Školská čtvrť 354
phone11 603 460 310
letter11 frenstat@pvcokna.cz
Nový Jičín

Nový Jičín

location12 Revoluční 1525/6
phone12 734 578 124
letter12 nj@pvcokna.cz
Olomouc

Olomouc

location13 Wellnerova 1215/1
phone13 734 578 126
letter13 olomouc@pvcokna.cz
Ostrava

Ostrava

location14 Roháčova 3339/5
phone14 734 578 125
letter14 ostrava@pvcokna.cz

Provozní doba všech poboček

pondělí, středa, pátek      8.00 - 12.00, 12.30 - 16.00             úterý, čtvrtek     8.00 - 12.00, 12.30 - 17.00

více kontaktů

Naše reference

Vyrábíme a montujeme plastová okna a máme skutečně širokou nabídku. Naším dlouhodobým cílem je vyhovět každému přání zákazníka v oblasti plastových oken, dveří a všeho příslušenství, bez ohledu na to, jak náročné jsou individuální požadavky našich klientů. Proto jsme v roce 2009 významným způsobem rozšířili škálu nabízených výrobků, které vyhoví jak běžným požadavkům na prostup tepla, tak i těm nejnáročnějším požadavkům kladeným na nízkoenergetické a pasivní domy.

Do naší nabídky standardně zahrnujeme: plastová okna a dveře, hliníková okna a dveře a veškerá řešení  odpovídající běžným požadavkům na prostup tepla Uw min. 1,2 W/m2K řešení pro nízkoenergetické a pasivní domy s prostupem tepla Uw až 0,71 W/m2K možnost výběru z více než šesti variant provedení v řadě plastových oken.
Kontaktujte nás na našich pobočkách! Výrobce a dodavatel - specialista na plastová okna Ostrava.